Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Porady

Znak drogowy z napisem

Kim jest psychoterapeuta?

Często określenia psycholog i psychoterapeuta bywają stosowane zamiennie jako swoje synonimy. Tymczasem te terminy różnią się między sobą znaczeniem. Psycholog to absolwent psychologii, który uzyskał tytuł magistra. Posiada on uprawnienia do udzielania porad psychologicznych, przeprowadzania testów psychologicznych czy wystawiania opinii. Samo ukończenie studiów psychologicznych nie pozwala na prowadzenie psychoterapii. Nie każdy psychoterapeuta jest też magistrem psychologii, mógł bowiem ukończyć medycynę, resocjalizację czy pedagogikę. Kim jest psychoterapeuta i kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Kobieta trzyma w dłoni kapsułkę suplementu, w drugiej ma szklankę wody.

Witaminy dla kobiet po czterdziestce – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Witaminy i minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W związku z tym, że poza pewnymi wyjątkami (niektóre witaminy) człowiek nie jest w stanie ich sobie samodzielnie produkować, muszą być dostarczane stosownie do potrzeb organizmu wraz z dietą. W stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminy i minerały można sięgnąć po gotowe suplementy diety dla kobiet, które dostarczą organizmowi niezbędnych mu składników mineralnych . Jak wybrać odpowiedni zestaw witamin i składników minerałów dla kobiet po czterdziestce? Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając kompleks witamin i składników mineralnych? Podpowiadamy!

Szuwary tataraku zwyczajnego z widocznymi kwiatostanami.

Tatarak zwyczajny - właściwości zdrowotne i zastosowania

Mokradła to bardzo zróżnicowany i dość powszechnie spotykany ekosystem. Mimo mnogości różnego rodzaju roślin, które możemy tam spotkać, tylko garstka jest wykorzystywana leczniczo. Jednym z gatunków, który zawędrował z mokradeł do dzisiejszej medycyny jest tatarak zwyczajny. Jakie właściwości prozdrowotne ma tatarak zwyczajny? W jakich schorzeniach możemy go zastosować? Jakie możemy wyróżnić przetwory z tataraku?

Młoda mama z małym dzieckiem przeglądają ofertę ubezpieczenia NNW dla dziecka

Ubezpieczenie NNW dziecka - co powinno zawierać?

Odpowiedzialny rodzic chce zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Jednym ze sposobów jest ubezpieczenie NNW, czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Owszem, zdarza się, że szkoły, czy przedszkola do których uczęszczają nasze dzieci oferują tego typu ochronę. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze jest ona wystarczająca. O wiele lepiej jest rozważyć indywidualne ubezpieczenie, którym możemy objąć nasze dziecko od urodzenia aż do osiemnastego roku życia, działające przez cały rok i wszędzie.

Kobieta trzyma w ręce papierosy, lecz zdecydowała się rzucić palenie.

Kolejny raz rzucasz palenie? Sprawdź, jak się do tego dobrze zabrać

Samodzielne rzucenie palenia stanowi ogromne wyzwanie dla znacznej większości osób uzależnionych od papierosów. Z danych prezentowanych przez dra N.L. Benowitza z Uniwersytetu Kalifornii wynika, że jedynie 4% palaczy jest w stanie samodzielnie zerwać z nałogiem. Ogromna większość prób rzucenia palenia kończy się powrotem do nałogu. Nierzadko dzieje się to po zaledwie kilku godzinach. Co zatem należy zrobić, by na dobre uwolnić się od papierosów?

Starsza kobieta wachluje się wachlarzem, jest jej bardzo gorąco i grozi jej udar słoneczny.

Jak rozpoznać udar słoneczny? Objawy i pierwsza pomoc przy udarze cieplnym

Lato i wiążąca się z nim fala upałów to świetny czas na odpoczynek i przysłowiowe naładowanie baterii. W tym okresie dominują urlopy i częste spędzanie czasu na zewnątrz. Choć po długich zimnych i deszczowym miesiącach ma się ochotę korzystać z ciepła, należy pamiętać, że długotrwałe przebywanie na słońcu latem, szczególnie w godzinach południowych, może być niebezpieczne, gdyż grozi udarem słonecznym. Jakie są jego objawy? Jak się ustrzec oraz co zrobić, gdy udar słoneczny dotknie kogoś z naszych bliskich?

Kobieta trzyma w ręce nakładkę ortodontyczną.

Leczenie ortodontyczne nakładkami

Piękny uśmiech i proste zęby są jednym z marzeń mnóstwa ludzi w całej Polsce i na świecie. Do tej pory myśleli oni, że obie te rzeczy wiążą się z szeregiem wyrzeczeń, a przede wszystkim z noszeniem aparatu ortodontycznego. To właśnie to narzędzie w wielu przypadkach odciągało wielu z nich od tej metody poprawienia uśmiechu. Nie każdy jednak wie, że istnieje metoda pozwalająca wyprostować zęby, a niewymagająca zakładania aparatu. Dyskretna, ale szalenie skuteczna. Chodzi tutaj o leczenie ortodontyczne nakładkami. Jednak czym one są i w jaki sposób wygląda cały proces ich zastosowania?

Szczęśliwa para przed komputerem.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie – czy warto?

Ile kosztuje zdrowie, wiemy dopiero wówczas, gdy zaczniemy mieć z nim poważne problemy. Życie jest jeszcze większą wartością. Czujemy to szczególnie mocno, gdy tracimy kogoś bliskiego. Niestety, takie sytuacje jak nagła i poważna choroba oraz śmierć zdarzają się. Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie sytuację, że kiedy przychodzi prawdziwy dramat, w naszym życiu zmienia się absolutnie wszystko? Często zostajemy, z naszymi problemami, zupełnie sami. A przecież nikt nam nie zagwarantuje, że coś takiego nie będzie mieć miejsca. Przeczytaj, dlaczego warto się ubezpieczyć!